
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 18.99418 mg |
| Type | 1-Channel Mono or 2-Channel Stereo |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | 1-Channel Mono, 2-Channel Stereo |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Power Dissipation | 2.14 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Power Dissipation | 2.14 W |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 1.25 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 2.5 mA |
| Output Power | 700 mW |
| Gain Bandwidth Product | 1.4 MHz |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 85 dB |
| Max Output Power | 700 mW |
| Load Impedance | 8 Ω |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 2392
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72583
Ext.Price$0.72583
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72583 | $0.72583 |
| 10 | $0.52322 | $5.23220 |
| 25 | $0.47363 | $11.84075 |
| 50 | $0.44543 | $22.27150 |
| 100 | $0.41891 | $41.89100 |
| 300 | $0.39697 | $119.09100 |
| 500 | $0.37617 | $188.08500 |
| 1000 | $0.36334 | $363.34000 |
| 3000 | $0.34806 | $1044.18000 |
| 5000 | $0.33343 | $1667.15000 |
